Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  KM Södertälje Simsällskap    Utskriftsdatum  18 december 2010   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  12:10   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 december 2010         
 
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Emanuelsson  1993  Södertälje Simsällskap            25.12   
Andreas Nyhrén  1978  Södertälje Simsällskap            25.48   
Christian Karlsson  1993  Södertälje Simsällskap            25.63   
Simon Nilsson  1991  Södertälje Simsällskap            25.76   
Lucas Thomée  1993  Stockholms Kappsimningsklubb            25.94   
Marcus Nordin  1992  Södertälje Simsällskap            26.52   
Oscar Kock  1995  Södertälje Simsällskap            26.56   
Oskar Emanuelsson  1994  Södertälje Simsällskap            26.79   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Christian Karlsson  1993  Södertälje Simsällskap            25.50   
Lucas Thomée  1993  Stockholms Kappsimningsklubb            25.80   
Andreas Nyhrén  1978  Södertälje Simsällskap            25.87   
Simon Nilsson  1991  Södertälje Simsällskap            25.87   
Erik Emanuelsson  1993  Södertälje Simsällskap            25.99   
Marcus Nordin  1992  Södertälje Simsällskap            26.04   
Oscar Kock  1995  Södertälje Simsällskap            26.12   
Oskar Emanuelsson  1994  Södertälje Simsällskap            26.27   
Alexander Kesenci  1995  Södertälje Simsällskap            26.33   
10  Tony Marjakangas  1985  Södertälje Simsällskap            26.41   
11  André Lopez  1991  Södertälje Simsällskap            26.98   
12  Mats Hillerö  1965  Södertälje Simsällskap            27.78   
13  Fredrik Dehlin  1994  Södertälje Simsällskap            28.25   
14  Stefan Kureljusic  1997  Södertälje Simsällskap            29.05   
15  Alexander Lind  1997  Södertälje Simsällskap            29.30   
16  Andreas Jonerholm  1981  Södertälje Simsällskap            29.43   
17  Anton Hasbany  1996  Södertälje Simsällskap            29.69   
18  Sebastian Enerstrand  1996  Södertälje Simsällskap            29.71   
19  Erik Brandt  1999  Södertälje Simsällskap            30.57   
20  Björn Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap            30.70   
21  Daniel Soume  1996  Södertälje Simsällskap            30.88   
22  Ludwig Hareskog  1998  Södertälje Simsällskap            32.03   
23  Sebastian Tellgren  1998  Södertälje Simsällskap            32.61   
24  Emil Lundberg  1997  Södertälje Simsällskap            32.66   
25  Adrian Panahi  1998  Södertälje Simsällskap            33.88   
26  Dan Eriksson  1954  Södertälje Simsällskap            37.93   
27  David Erovic  2001  Södertälje Simsällskap            40.00   
28  Guillermo Illanes  2000  Södertälje Simsällskap            40.17   
29  Philip Welin-Berger  1999  Södertälje Simsällskap            40.33   
30  Sebastian Soume  2001  Södertälje Simsällskap            41.78   
31  Nisse Gustavsson  2001  Södertälje Simsällskap            43.08   
32  Robert Hellberg  2001  Södertälje Simsällskap            44.07   
33  Daniel Aaltonen  1998  Södertälje Simsällskap            44.21   
34  Viktor Hermansson  2000  Södertälje Simsällskap            45.18   
35  Gabriel  2000  Södertälje Simsällskap            46.35   
36  Axel Bystedt  2001  Södertälje Simsällskap            46.86   
37  Wilmer Hareskog  2001  Södertälje Simsällskap            51.82   
38  Erik Bergstrand  2002  Södertälje Simsällskap            1:13.69   
Sebastian Johansson  1993  Södertälje Simsällskap            DNS   
Karl Eriksson  1986  Södertälje Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alida Ramdén  1997  Södertälje Simsällskap            27.82   
Anna Folkesson  1980  Södertälje Simsällskap            28.21   
Julia Peterson  1995  Stockholms Kappsimningsklubb            29.08   
Cynthia Illanes  1994  Södertälje Simsällskap            29.39   
Sofi Cyréus  1971  Södertälje Simsällskap            30.07   
Alexandra Engsoo  1998  Södertälje Simsällskap            30.15   
Isabel Mattsson-Coll  1993  Södertälje Simsällskap            30.38   
My Wigholm  1991  Södertälje Simsällskap            30.46   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alida Ramdén  1997  Södertälje Simsällskap            27.72   
Anna Folkesson  1980  Södertälje Simsällskap            28.26   
Julia Peterson  1995  Stockholms Kappsimningsklubb            28.86   
My Wigholm  1991  Södertälje Simsällskap            28.94   
Alexandra Engsoo  1998  Södertälje Simsällskap            29.49   
Cynthia Illanes  1994  Södertälje Simsällskap            29.52   
Isabel Mattsson-Coll  1993  Södertälje Simsällskap            29.89   
Sofi Cyréus  1971  Södertälje Simsällskap            30.00   
Josefin Agnekrans  1994  Södertälje Simsällskap            30.12   
10  Mathilda Dahlin  1995  Södertälje Simsällskap            30.61   
11  Hanna Dahl  1980  Södertälje Simsällskap            30.63   
12  Pauline Lindgren  1993  Södertälje Simsällskap            30.65   
13  Micaela Järnström  1995  Södertälje Simsällskap            30.76   
14  Mazy Fritz  1994  Södertälje Simsällskap            30.80   
15  Linnea Fridman  1995  Södertälje Simsällskap            30.82   
16  Erica Christensen  1997  Södertälje Simsällskap            31.05   
17  Viktoria Engsoo  1996  Södertälje Simsällskap            31.30   
18  Hilma Ramdén  2000  Södertälje Simsällskap            31.67   
19  Josefine Lindgren  1991  Södertälje Simsällskap            31.80   
20  Isa Kolmbäck  1996  Södertälje Simsällskap            31.95   
21  Louise Ahlenius  1992  Södertälje Simsällskap            32.01   
22  Sara Emmesjö  1998  Södertälje Simsällskap            32.68   
23  Towa Karlsson  1997  Södertälje Simsällskap            33.04   
24  Karin Nilsson  1994  Södertälje Simsällskap            33.87   
25  Elin Jansmarker  1999  Södertälje Simsällskap            34.00   
26  Mathilda Goike  1997  Södertälje Simsällskap            34.26   
27  Evelina Häggh  1996  Södertälje Simsällskap            35.47   
28  Tina Huslid  2000  Södertälje Simsällskap            36.42   
29  Amargi Soumi  1997  Södertälje Simsällskap            36.46   
30  Lenina Mariani-Lopez  1999  Södertälje Simsällskap            36.91   
31  Camilla Dehlin  1999  Södertälje Simsällskap            36.96   
32  Karin Emanuelsson  1999  Södertälje Simsällskap            38.89   
33  Emma Sundstrand  2001  Södertälje Simsällskap            39.10   
34  Kristen Rohoum  1997  Södertälje Simsällskap            39.18   
35  Sara Tillenius  2000  Södertälje Simsällskap            39.76   
36  Johanna Arebratt  2000  Södertälje Simsällskap            39.90   
37  Erica Linde  2001  Södertälje Simsällskap            42.18   
38  Johanna Wiklund  1998  Södertälje Simsällskap            44.55   
39  Johanna Larsson  1999  Södertälje Simsällskap            44.62   
40  Alice Thomasson  2000  Södertälje Simsällskap            45.48   
41  My Törnblom  2000  Södertälje Simsällskap            45.77   
42  Ellinor Bergdahl  2001  Södertälje Simsällskap            46.18   
43  Rebecka Arebratt  2002  Södertälje Simsällskap            47.27   
44  Hannah Zaalouk  2001  Södertälje Simsällskap            47.81   
45  Solène Arnou  2000  Södertälje Simsällskap            48.01   
46  Louise Lind  2001  Södertälje Simsällskap            53.91   
47  Megan Brown  2001  Södertälje Simsällskap            54.15   
48  Ella Aaltonen  2001  Södertälje Simsällskap            59.50   
49  Madelene Järnström  2002  Södertälje Simsällskap            1:00.06   
Natalie Sandberg  2001  Södertälje Simsällskap            DNS   
Karolina Fridman  1999  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Christian Karlsson  1993  Södertälje Simsällskap    29.33        1:03.92   
Alexander Kesenci  1995  Södertälje Simsällskap    30.58        1:06.06   
Simon Nilsson  1991  Södertälje Simsällskap    30.66        1:06.08   
André Lopez  1991  Södertälje Simsällskap    31.42        1:08.73   
Timothy Mackin  1995  Södertälje Simsällskap    33.80        1:13.30   
Emil Lundberg  1997  Södertälje Simsällskap    36.98        1:20.80   
Björn Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap    37.33        1:20.98   
Daniel Soume  1996  Södertälje Simsällskap    39.63        1:22.16   
Ludwig Hareskog  1998  Södertälje Simsällskap    39.60        1:23.39   
10  Sebastian Tellgren  1998  Södertälje Simsällskap    41.40        1:26.13   
11  Adrian Panahi  1998  Södertälje Simsällskap    43.85        1:32.82   
12  Fredric Wernqvist  1998  Södertälje Simsällskap    45.88        1:36.85   
13  Robert Hellberg  2001  Södertälje Simsällskap    55.87        1:53.48   
Sebastian Johansson  1993  Södertälje Simsällskap            DNS   
David Erovic  2001  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Nisse Gustavsson  2001  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Philip Welin-Berger  1999  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Sebastian Soume  2001  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alida Ramdén  1997  Södertälje Simsällskap    31.62        1:08.27   
Sofi Cyréus  1971  Södertälje Simsällskap    35.07        1:16.27   
Viktoria Engsoo  1996  Södertälje Simsällskap    34.35        1:16.90   
Astrid Berg  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    36.99        1:19.60   
Saga Stille  1996  Södertälje Simsällskap    37.56        1:21.79   
Selma Kosevic  1995  Södertälje Simsällskap    38.09        1:22.84   
Isa Kolmbäck  1996  Södertälje Simsällskap    39.17        1:22.98   
Karin Nilsson  1994  Södertälje Simsällskap    38.22        1:24.76   
Towa Karlsson  1997  Södertälje Simsällskap    41.25        1:25.70   
10  Sara Emmesjö  1998  Södertälje Simsällskap    41.33        1:27.92   
11  Camilla Dehlin  1999  Södertälje Simsällskap    43.67        1:33.95   
12  Amargi Soumi  1997  Södertälje Simsällskap    44.19        1:34.07   
13  Tina Huslid  2000  Södertälje Simsällskap    46.55        1:37.08   
14  Lenina Mariani-Lopez  1999  Södertälje Simsällskap    46.87        1:38.68   
15  Kristen Rohoum  1997  Södertälje Simsällskap    47.97        1:39.76   
16  Annika Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap    45.46        1:40.23   
17  Sara Tillenius  2000  Södertälje Simsällskap    47.36        1:40.46   
18  Emma Sundstrand  2001  Södertälje Simsällskap    49.04        1:42.23   
19  Johanna Arebratt  2000  Södertälje Simsällskap    45.80        1:43.27   
20  Solène Arnou  2000  Södertälje Simsällskap    51.27        1:47.92   
Alexandra Engsoo  1998  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Johanna Wiklund  1998  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 400m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Camilla Lindquist  1993  Södertälje Simsällskap    1:15.19  2:38.83  4:09.77    5:26.62   
Hilma Ramdén  2000  Södertälje Simsällskap    1:34.71  3:11.35  5:04.95    6:34.94   
Elin Jansmarker  1999  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Emanuelsson  1993  Södertälje Simsällskap    30.99        1:03.81   
André Lopez  1991  Södertälje Simsällskap    30.45        1:06.02   
Per Norstroem  1965  Södertälje Simsällskap    34.41        1:12.93   
Mats Hillerö  1965  Södertälje Simsällskap    35.92        1:15.27   
Erik Brandt  1999  Södertälje Simsällskap    36.91        1:19.96   
Daniel Soume  1996  Södertälje Simsällskap    37.79        1:22.88   
Emil Lundberg  1997  Södertälje Simsällskap    37.86        1:24.54   
Anton Hasbany  1996  Södertälje Simsällskap    36.11        1:24.61   
Adrian Panahi  1998  Södertälje Simsällskap    41.60        1:32.36   
David Erovic  2001  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
My Wigholm  1991  Södertälje Simsällskap    32.96        1:10.74   
Sandra Mattsson-Coll  1997  Södertälje Simsällskap    33.43        1:10.89   
Saga Stille  1996  Södertälje Simsällskap    35.23        1:15.53   
Mathilda Dahlin  1995  Södertälje Simsällskap    35.01        1:16.32   
Ingeborg Carlqvist  1984  Södertälje Simsällskap    34.94        1:18.72   
Sara Huslid  1995  Södertälje Simsällskap    35.63        1:19.66   
Hanna Dahl  1980  Södertälje Simsällskap    35.76        1:19.77   
Viktoria Engsoo  1996  Södertälje Simsällskap    36.88        1:20.78   
Karin Nilsson  1994  Södertälje Simsällskap    38.56        1:24.72   
10  Alexandra Engsoo  1998  Södertälje Simsällskap    38.98        1:27.60   
11  Evelina Häggh  1996  Södertälje Simsällskap    43.66        1:31.49   
12  Sara Emmesjö  1998  Södertälje Simsällskap    42.73        1:36.49   
Milai Lopez  1993  Södertälje Simsällskap            DNS   
Solène Arnou  2000  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Christian Karlsson  1993  Södertälje Simsällskap    30.03        1:01.00   
Lucas Thomée  1993  Stockholms Kappsimningsklubb    30.80        1:01.29   
Alexander Kesenci  1995  Södertälje Simsällskap    30.73        1:03.77   
Erik Emanuelsson  1993  Södertälje Simsällskap    34.12        1:10.65   
Alexander Lind  1997  Södertälje Simsällskap    35.13        1:11.92   
Oscar Kock  1995  Södertälje Simsällskap    36.03        1:14.57   
Timothy Mackin  1995  Södertälje Simsällskap    36.40        1:14.95   
Sebastian Enerstrand  1996  Södertälje Simsällskap    37.42        1:18.74   
Björn Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap    38.54        1:20.60   
10  Sebastian Tellgren  1998  Södertälje Simsällskap    41.70        1:23.66   
11  Fredric Wernqvist  1998  Södertälje Simsällskap    43.03        1:29.41   
12  Guillermo Illanes  2000  Södertälje Simsällskap    46.49        1:37.05   
13  Robert Hellberg  2001  Södertälje Simsällskap    1:01.05        2:02.50   
Philip Welin-Berger  1999  Södertälje Simsällskap            DNS   
David Erovic  2001  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Camilla Lindquist  1993  Södertälje Simsällskap    35.28        1:12.20   
Julia Peterson  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    35.27        1:13.28   
Alexandra Engsoo  1998  Södertälje Simsällskap    36.01        1:14.20   
Josefin Agnekrans  1994  Södertälje Simsällskap    35.99        1:14.54   
Cynthia Illanes  1994  Södertälje Simsällskap    36.89        1:15.12   
Sandra Mattsson-Coll  1997  Södertälje Simsällskap    37.47        1:15.80   
Mazy Fritz  1994  Södertälje Simsällskap    37.39        1:17.15   
Viktoria Engsoo  1996  Södertälje Simsällskap    37.57        1:19.29   
Hanna Dahl  1980  Södertälje Simsällskap    38.51        1:19.51   
10  Hilma Ramdén  2000  Södertälje Simsällskap    40.84        1:24.77   
11  Karin Emanuelsson  1999  Södertälje Simsällskap    45.19        1:32.15   
12  Tina Huslid  2000  Södertälje Simsällskap    45.93        1:35.61   
13  Sara Tillenius  2000  Södertälje Simsällskap    46.69        1:35.62   
14  Camilla Dehlin  1999  Södertälje Simsällskap    47.88        1:36.84   
15  Erica Linde  2001  Södertälje Simsällskap    49.95        1:49.28   
16  My Törnblom  2000  Södertälje Simsällskap    1:00.82        2:04.95   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Emanuelsson  1993  Södertälje Simsällskap    33.26        1:10.67   
Andreas Nyhrén  1978  Södertälje Simsällskap    33.29        1:10.68   
Christian Karlsson  1993  Södertälje Simsällskap    34.29        1:12.28   
Marcus Nordin  1992  Södertälje Simsällskap    35.66        1:15.63   
Simon Nilsson  1991  Södertälje Simsällskap    35.73        1:15.76   
Tony Marjakangas  1985  Södertälje Simsällskap    34.66        1:16.49   
Oskar Emanuelsson  1994  Södertälje Simsällskap    38.54        1:21.61   
Andreas Jonerholm  1981  Södertälje Simsällskap    38.64        1:22.77   
Timothy Mackin  1995  Södertälje Simsällskap    39.07        1:23.31   
10  Stefan Kureljusic  1997  Södertälje Simsällskap    40.10        1:25.82   
11  Ludwig Hareskog  1998  Södertälje Simsällskap    42.18        1:29.93   
12  Daniel Soume  1996  Södertälje Simsällskap    43.77        1:30.19   
13  Erik Brandt  1999  Södertälje Simsällskap    45.37        1:34.42   
14  Sebastian Soume  2001  Södertälje Simsällskap    55.26        1:57.31   
15  Axel Bystedt  2001  Södertälje Simsällskap    57.71        2:02.60   
16  David Erovic  2001  Södertälje Simsällskap    1:05.37        2:16.32   
17  Wilmer Hareskog  2001  Södertälje Simsällskap    1:06.35        2:29.00   
Sebastian Johansson  1993  Södertälje Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Finati  1992  Stockholms Kappsimningsklubb    35.51        1:16.37   
Pauline Lindgren  1993  Södertälje Simsällskap    38.74        1:23.73   
Josefin Agnekrans  1994  Södertälje Simsällskap    39.91        1:24.24   
Erica Christensen  1997  Södertälje Simsällskap    41.02        1:25.56   
Sara Huslid  1995  Södertälje Simsällskap    40.99        1:26.08   
Isa Kolmbäck  1996  Södertälje Simsällskap    42.57        1:29.74   
Selma Kosevic  1995  Södertälje Simsällskap    42.59        1:29.95   
Astrid Berg  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    43.49        1:31.14   
Mathilda Goike  1997  Södertälje Simsällskap    43.09        1:33.64   
10  Amargi Soumi  1997  Södertälje Simsällskap    44.84        1:34.02   
11  Sara Emmesjö  1998  Södertälje Simsällskap    46.64        1:37.22   
12  Elin Jansmarker  1999  Södertälje Simsällskap    46.24        1:38.38   
13  Tina Huslid  2000  Södertälje Simsällskap    49.58        1:43.41   
14  Kristen Rohoum  1997  Södertälje Simsällskap    48.51        1:44.34   
15  Annika Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap    49.77        1:46.38   
16  Karin Emanuelsson  1999  Södertälje Simsällskap    49.91        1:48.12   
17  Lenina Mariani-Lopez  1999  Södertälje Simsällskap    52.07        1:49.68   
18  Solène Arnou  2000  Södertälje Simsällskap    53.21        1:53.09   
19  Johanna Wiklund  1998  Södertälje Simsällskap    55.14        1:55.49   
20  Alice Thomasson  2000  Södertälje Simsällskap    1:02.21        2:11.64   
21  Louise Lind  2001  Södertälje Simsällskap    1:03.63        2:15.68   
22  Karolina Fridman  1999  Södertälje Simsällskap    1:02.82        2:17.29   
23  Hannah Zaalouk  2001  Södertälje Simsällskap    1:05.82        2:21.72   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Christian Karlsson  1993  Södertälje Simsällskap    27.47  57.55  1:28.57    1:59.36   
Simon Nilsson  1991  Södertälje Simsällskap    28.78  1:00.47  1:32.75    2:04.52   
Oskar Emanuelsson  1994  Södertälje Simsällskap    29.39  1:00.95  1:33.75    2:08.62   
Henrik Nilsson  1979  Södertälje Simsällskap    30.28  1:04.31  1:39.48    2:14.10   
Fredrik Dehlin  1994  Södertälje Simsällskap    30.55  1:04.94  1:40.19    2:15.86   
Alexander Lind  1997  Södertälje Simsällskap    32.79  1:10.20  1:47.62    2:23.76   
Sebastian Enerstrand  1996  Södertälje Simsällskap    31.66  1:08.05  1:46.72    2:24.41   
Björn Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap    36.77  1:18.68  2:01.80    2:40.87   
Adrian Panahi  1998  Södertälje Simsällskap    40.08  1:25.62  2:12.62    2:55.84   
10  Sebastian Soume  2001  Södertälje Simsällskap    50.88  1:53.87  2:59.18    3:57.26   
André Lopez  1991  Södertälje Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 15, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sandra Mattsson-Coll  1997  Södertälje Simsällskap    32.09  1:07.32  1:42.62    2:16.36   
My Wigholm  1991  Södertälje Simsällskap    31.65  1:06.66  1:42.66    2:18.49   
Danielle Lönnberg  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    32.56  1:07.79  1:43.65    2:18.57   
Mazy Fritz  1994  Södertälje Simsällskap    32.04  1:06.80  1:43.02    2:18.69   
Isabel Mattsson-Coll  1993  Södertälje Simsällskap    32.40  1:07.50  1:43.60    2:19.89   
Sara Huslid  1995  Södertälje Simsällskap    34.31  1:11.80  1:50.85    2:29.45   
Alexandra Engsoo  1998  Södertälje Simsällskap    33.59  1:12.24  1:51.88    2:29.75   
Micaela Järnström  1995  Södertälje Simsällskap    36.53  1:15.50  1:55.55    2:31.43   
Saga Stille  1996  Södertälje Simsällskap    36.21  1:15.07  1:54.84    2:33.67   
10  Sandra Andersson  1993  Södertälje Simsällskap    35.60  1:15.58  1:57.16    2:37.94   
11  Elsa Wadelius  1995  Södertälje Simsällskap    36.81  1:17.92  2:01.65    2:44.94   
12  Hilma Ramdén  2000  Södertälje Simsällskap    37.88  1:21.62  2:06.50    2:48.21   
13  Elin Jansmarker  1999  Södertälje Simsällskap    38.20  1:24.30  2:09.13    2:51.28   
14  Evelina Häggh  1996  Södertälje Simsällskap    39.99  1:24.41  2:09.19    2:52.43   
15  Camilla Dehlin  1999  Södertälje Simsällskap    43.65  1:32.59  2:21.96    3:07.85   
16  Karin Emanuelsson  1999  Södertälje Simsällskap    41.81  1:29.40  2:19.53    3:08.05   
17  Johanna Arebratt  2000  Södertälje Simsällskap    45.31  1:38.48  2:37.15    3:33.31   
18  Erica Linde  2001  Södertälje Simsällskap    44.57  1:40.73  2:41.08    3:39.15   
19  Annika Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap    45.05  1:42.26  2:43.90    3:45.19   
Camilla Lindquist  1993  Södertälje Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 18, 4X25m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Muscle Power Activated  Södertälje Simsällskap            46.15   
  Erik Emanuelsson  1993                 
  Simon Nilsson  1991      23.33        23.33   
  André Lopez  1991                 
  Christian Karlsson  1993      46.15        46.15   
                     
Muscle Power Pro Elite Ul  Södertälje Simsällskap            46.60   
  Oskar Emanuelsson  1994                 
  Andreas Nyhrén  1978      23.62        23.62   
  Alexander Kesenci  1995                 
  Oscar Kock  1995      46.60        46.60   
                     
Masters Lag 1  Södertälje Simsällskap            51.05   
  Henke  1900                 
  Anna  1900      25.70        25.70   
  Per  1900                 
  Mats  1900      51.05        51.05   
                     
Skk  Stockholms Kappsimningsklubb            52.13   
                   
        26.97        26.97   
                   
        52.13        52.13   
                     
Tränare 1  Södertälje Simsällskap            53.27   
  Mattias Wernqvist  1900                 
  Tomas Lindgren  1900      27.20        27.20   
  Josefine Lindgren  1991                 
  Anders Bladh  1900      53.27        53.27   
                     
D-Gruppen I  Södertälje Simsällskap            54.06   
  Alida Ramdén  1997                 
  Viktoria Engsoo  1996      27.15        27.15   
  Alexandra Engsoo  1998                 
  Sandra Mattsson-Coll  1997      54.06        54.06   
                     
Masters Lag 2  Södertälje Simsällskap            55.25   
  Andreas Jonerholm  1981                 
  Hanna Dahl  1980      28.38        28.38   
  Christer Ramdé  1900                 
  Fredrik Henlöv  1900      55.25        55.25   
                     
D-Gruppen Ii  Södertälje Simsällskap            57.32   
  Saga Stille  1996                 
  Isa Kolmbäck  1996      29.05        29.05   
  Sara Emmesjö  1998                 
  Erica Christensen  1997      57.32        57.32   
                     
Team Äldre Pojkar  Södertälje Simsällskap            58.72   
  Björn Seeliger  2000                 
  Erik Brandt  1999      29.21        29.21   
  Ludwig Hareskog  1998                 
  Sebastian Tellgren  1998      58.72        58.72   
                     
10  Vsap  Södertälje Simsällskap            1:16.87   
  Viktor Hermansson  2000                 
  Solène Arnou  2000      40.57        40.57   
  Annika Seeliger  2000                 
  Philip Welin-Berger  1999      1:16.87        1:16.87   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  18 december 2010 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  12:10