Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sydpoolen Knatte Cup 2010    Utskriftsdatum  02 oktober 2010   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  13:04   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-10-02         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Mixed, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Södertälje SS Mix Lag 1  Södertälje Simsällskap            2:40.71   
  Hilma Ramdén  2000      37.49        37.49   
  Ludwig Hareskog  1998      43.51        1:21.00   
  Erik Brandt  1999      35.60        1:56.60   
  Emma Sundstrand  2001      44.11        2:40.71   
                     
Södertälje SS Mix Lag 2  Södertälje Simsällskap            2:45.15   
  Sebastian Tellgren  1998      39.07        39.07   
  Elin Jansmarker  1999      46.04        1:25.11   
  Björn Seeliger  2000      36.32        2:01.43   
  Erica Linde  2001      43.72        2:45.15   
                     
Skk Lag 2  Stockholms Kappsimningsklubb            2:47.51   
  Ebba Martin  2000      40.21        40.21   
  Olof Askling  1999      45.57        1:25.78   
  Lukas Peterson  1998      38.18        2:03.96   
  Hanna Eriksson  2001      43.55        2:47.51   
                     
Skk Lag 1  Stockholms Kappsimningsklubb            2:51.15   
  Axel Gudehn  1998      42.39        42.39   
  Malin André  2001      53.13        1:35.52   
  Alma Karlsson  1999      36.61        2:12.13   
  Sebastian Tufvesson  2000      39.02        2:51.15   
                     
Västerås SS Lag 2  Västerås Simsällskap            2:51.91   
  Josefine Johannesson  1999      42.73        42.73   
  Gijs Dijkhuizen  2000      52.10        1:34.83   
  Lukas Steiner  1998      36.43        2:11.26   
  Victoria Åberg  2001      40.65        2:51.91   
                     
Skk Lag 3  Stockholms Kappsimningsklubb            2:52.72   
  Emil Gunneriusson  2000      46.28        46.28   
  Carolina Andersson  1998      43.18        1:29.46   
  Kalle Sandahl  1999      39.85        2:09.31   
  Sofia Iversen  2001      43.41        2:52.72   
                     
SK Strängnäs Frisimmare  SK Strängnäs Frisimmare            2:53.46   
  Tommy Quach  2000      49.84        49.84   
  Anna Eriksson  1999      39.34        1:29.18   
  Lisa Eriksson  1998      37.97        2:07.15   
  Alexander Lindvall  2003      46.31        2:53.46   
                     
Södertälje SS Mix Lag 3  Södertälje Simsällskap            2:57.86   
  Frida Nano  1999      41.85        41.85   
  Sebastian Soume  2001      56.85        1:38.70   
  Adrian Panahi  1998      40.96        2:19.66   
  Tina Huslid  2000      38.20        2:57.86   
                     
Västerås SS Lag 1  Västerås Simsällskap            2:58.87   
  Victor Nilsson  2000      56.48        56.48   
  Lina Berggren  1998      36.91        1:33.39   
  Andréa Persson  1999      38.81        2:12.20   
  Johan Brewitz  2001      46.67        2:58.87   
                     
10  Västerås SS Lag 3  Västerås Simsällskap            3:01.96   
  Anton Johansson  1999      45.22        45.22   
  Karolin Holmberg  2001      58.15        1:43.37   
  Frida Byström  1998      33.88        2:17.25   
  Axel Hedblom  2000      44.71        3:01.96   
                     
11  Västerås SS Lag 4  Västerås Simsällskap            3:04.48   
  Farzam Ebrahimi  1998      36.95        36.95   
  Elin Lindgren  2000      48.25        1:25.20   
  Alessandro Bonetti  1999      49.23        2:14.43   
  Nora Johansson  2001      50.05        3:04.48   
                     
12  Västerås SS Lag 5  Västerås Simsällskap            3:10.24   
  Gustav Ejdersund  1998      38.83        38.83   
  Samuel Persson  2001      52.00        1:30.83   
  Felicia Näsström  1999      54.86        2:25.69   
  Ebba Bergqvist  2000      44.55        3:10.24   
                     
13  Södertälje SS Mix Lag 4  Södertälje Simsällskap            3:10.85   
  Fredric Wernqvist  1998      42.59        42.59   
  David Erovic  2001      1:01.99        1:44.58   
  Camilla Dehlin  1999      45.65        2:30.23   
  Sara Tillenius  2000      40.62        3:10.85   
                     
14  Ösmo SS Lag 2  Ösmo Simsällskap            3:35.18   
  Marcus Eriksson  2000      56.63        56.63   
  Sofie Eriksson  1999      51.63        1:48.26   
  Eva Sigurdsson  2001      59.62        2:47.88   
  Anton Broman  2001      47.30        3:35.18   
                     
Västerås SS Lag 6  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
Ösmo SS Lag 1  Ösmo Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Wennerberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            40.98   
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap            43.00   
Cornelia Mikaelsdotter  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            43.52   
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap            43.58   
Erica Linde  2001  Södertälje Simsällskap            43.71   
Josefin Krafft  2002  Ösmo Simsällskap            43.91   
Emma Sundstrand  2001  Södertälje Simsällskap            44.10   
Sofia Iversen  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            46.14   
Amanda Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            46.62   
10  Hanna Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            47.23   
11  Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap            48.41   
12  Eva Sigurdsson  2001  Ösmo Simsällskap            49.44   
13  Moa Fransson  2001  Västerås Simsällskap            50.09   
14  Jippa Angantyr  2001  Ösmo Simsällskap            50.40   
15  Rebecka Arebratt  2002  Södertälje Simsällskap            50.68   
16  Josefin Kahlbom  2001  SK Strängnäs Frisimmare            50.89   
17  Frida Isestad  2001  Ösmo Simsällskap            51.08   
18  Malin André  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            51.83   
19  Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap            52.86   
20  Moa Ljung  2001  Trosabygdens Simsällskap            53.12   
21  Ebba Rydberg  2001  Västerås Simsällskap            53.25   
22  Nora Johansson  2001  Västerås Simsällskap            53.48   
23  Elin Kårehagen  2001  Trosabygdens Simsällskap            53.88   
24  Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap            53.99   
25  Moa Jacobsson  2001  Tyresö Simsällskap            54.33   
26  Hannah Zaalouk  2001  Södertälje Simsällskap            55.83   
27  Angelica Blomberg  2002  Trosabygdens Simsällskap            55.85   
28  Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap            56.51   
29  Ida Claesson  2001  Västerås Simsällskap            59.41   
30  Sofia Derwinger  2001  Tyresö Simsällskap            59.68   
31  Cornelia Werneman  2001  Ösmo Simsällskap            1:01.10   
32  Ellen Wadsten  2002  Trosabygdens Simsällskap            1:03.30   
Emma Claesson  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
Paulina Häggman  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilma Ramdén  2000  Södertälje Simsällskap            32.90   
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare            34.53   
Kristina Johnsson  2000  Ösmo Simsällskap            36.98   
Ebba Lindholm  2000  Mälarhöjdens Simsällskap            37.90   
Ebba Martin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            38.34   
Tina Huslid  2000  Södertälje Simsällskap            38.60   
Josefine Regard  2000  SK Strängnäs Frisimmare            41.60   
Sara Tillenius  2000  Södertälje Simsällskap            41.63   
Annika Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap            41.99   
10  Hanna Reithner  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            42.34   
11  Johanna Arebratt  2000  Södertälje Simsällskap            42.87   
12  Wilma Frisch  2000  Södertälje Simsällskap            43.65   
13  Saga Skarin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            45.07   
14  Lisa Nyberg  2000  Ösmo Simsällskap            45.27   
15  Ebba Bergqvist  2000  Västerås Simsällskap            45.69   
16  Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap            46.27   
17  Lovisa Sved  2000  SK Strängnäs Frisimmare            46.59   
18  Filippa Gustafsson  2000  Västerås Simsällskap            47.00   
19  My Törnblom  2000  Södertälje Simsällskap            49.29   
20  Johanna Sandahl  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            49.67   
21  Hanna Bank  2000  SK Strängnäs Frisimmare            49.85   
22  Alice Thomasson  2000  Södertälje Simsällskap            55.99   
23  Ida Vizia  2000  Västerås Simsällskap            57.06   
24  Jenny Sabel  2000  Västerås Simsällskap            1:05.55   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare            31.27   
Casandra Engback  1999  Ösmo Simsällskap            33.32   
Alma Karlsson  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            33.53   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap            35.30   
Frida Nano  1999  Södertälje Simsällskap            35.78   
Clara Wadsten  1999  Trosabygdens Simsällskap            35.91   
Susanna Mehrstedt  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            36.02   
Elin Jansmarker  1999  Södertälje Simsällskap            36.47   
Siri Selander  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            36.57   
10  Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap            36.92   
11  Camilla Dehlin  1999  Södertälje Simsällskap            37.85   
12  Amanda Hyllbrandt  1999  SK Strängnäs Frisimmare            37.91   
13  Lenina Mariani-Lopez  1999  Södertälje Simsällskap            38.65   
14  Hanna Jacobsson  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            38.72   
15  Felicia Näsström  1999  Västerås Simsällskap            38.85   
16  Anna Bäckdahl  1999  Trosabygdens Simsällskap            39.01   
17  Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap            39.53   
18  Sofia Sundqvist  1999  Västerås Simsällskap            39.86   
19  Rebecca Mörtstrand  1999  Västerås Simsällskap            39.95   
20  Josefin Sehmi  1999  Södertälje Simsällskap            39.96   
21  Karin Emanuelsson  1999  Södertälje Simsällskap            40.19   
22  Sofia Näslund  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            40.89   
23  Emelie Blomberg  1999  Trosabygdens Simsällskap            41.56   
24  Julia Axelsson  1999  Ösmo Simsällskap            42.01   
25  Hannah van Bunningen  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            42.17   
26  Pernilla Mikaelsdotter  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            42.81   
27  Julia Johansson  1999  Västerås Simsällskap            43.47   
28  Amanda Blom  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            43.60   
29  Maj-Britt Galdo  1999  Mälarhöjdens Simsällskap            43.96   
30  Sofie Eriksson  1999  Ösmo Simsällskap            44.15   
31  Isabelle Larsson  1999  Västerås Simsällskap            44.45   
32  Ronja Källberg  1999  Västerås Simsällskap            46.10   
33  Mathilda Alm  1999  Ösmo Simsällskap            51.53   
Tova Svensson-Johannesson  1999  Mälarhöjdens Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Flickor, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap            30.61   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare            30.78   
Frida Byström  1998  Västerås Simsällskap            31.57   
Pamela Beyermann  1998  SK Strängnäs Frisimmare            33.03   
Carolina Andersson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb            35.31   
Ida Hofvander  1998  Trosabygdens Simsällskap            35.78   
Amanda Fors  1998  SK Strängnäs Frisimmare            36.24   
Ninni Abenius  1998  Stockholms Kappsimningsklubb            37.33   
Linnea Karlsson  1998  Ösmo Simsällskap            40.67   
10  Natasha Sernbrandt  1998  Södertälje Simsällskap            40.79   
11  Sara Endam  1998  Mälarhöjdens Simsällskap            41.73   
12  Johanna Wiklund  1998  Södertälje Simsällskap            44.23   
13  Anna Henriksson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb            44.61   
14  Magda Månsson-Höglund  1998  Västerås Simsällskap            49.04   
15  Julia Eriksson  1998  Västerås Simsällskap            1:01.72   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Mylläri  2001  Ösmo Simsällskap            38.81   
David Erovic  2001  Södertälje Simsällskap            43.33   
Robert Hellberg  2001  Södertälje Simsällskap            44.41   
Nisse Gustavsson  2001  Södertälje Simsällskap            44.96   
Samuel Persson  2001  Västerås Simsällskap            46.26   
Leonard Lindvall  2001  SK Strängnäs Frisimmare            46.94   
Anton Broman  2001  Ösmo Simsällskap            48.32   
Sebastian Soume  2001  Södertälje Simsällskap            48.36   
Adam Sehmi  2001  Södertälje Simsällskap            48.71   
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap            48.71   
11  Edvin Berggren  2002  Västerås Simsällskap            51.55   
12  Charlie Isestad  2002  Ösmo Simsällskap            56.62   
13  Alexander Lindvall  2003  SK Strängnäs Frisimmare            1:22.54   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap            32.23   
Sebastian Tufvesson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            38.42   
Tommy Quach  2000  SK Strängnäs Frisimmare            40.46   
Guillermo Illanes  2000  Södertälje Simsällskap            41.63   
Emil Gunneriusson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            41.72   
Marcus Eriksson  2000  Ösmo Simsällskap            45.13   
Oscar Andersson  2000  Södertälje Simsällskap            48.20   
Axel Hedblom  2000  Västerås Simsällskap            49.76   
Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap            50.43   
10  Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap            50.79   
11  Joakim Jansson  2000  Ösmo Simsällskap            56.84   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Brandt  1999  Södertälje Simsällskap            31.65   
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap            35.80   
Kalle Sandahl  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            37.27   
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap            37.95   
Olof Askling  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            39.56   
Mattias Ljung  1999  Trosabygdens Simsällskap            39.60   
Christoffer Hagström  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            40.73   
Erik Ottosson  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            41.05   
Philip Welin-Berger  1999  Södertälje Simsällskap            41.07   
10  Oscar Norman  1999  Tyresö Simsällskap            42.16   
11  Henning Kungberg  1999  Tyresö Simsällskap            52.81   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Pojkar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap            31.71   
Lukas Peterson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb            33.12   
Sebastian Tellgren  1998  Södertälje Simsällskap            33.65   
Ludwig Hareskog  1998  Södertälje Simsällskap            33.81   
Adrian Panahi  1998  Södertälje Simsällskap            33.94   
Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap            33.96   
Axel Gudehn  1998  Stockholms Kappsimningsklubb            34.89   
Farzam Ebrahimi  1998  Västerås Simsällskap            35.02   
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap            36.44   
10  Fredric Wernqvist  1998  Södertälje Simsällskap            38.52   
11  Alexander Falk  1998  Tyresö Simsällskap            44.45   
                     
 
Gren 4, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap            53.43   
Malin André  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            53.69   
Amanda Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            54.40   
Elin Kårehagen  2001  Trosabygdens Simsällskap            55.37   
Emma Sundstrand  2001  Södertälje Simsällskap            55.74   
Hanna Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            56.08   
Emma Claesson  2001  Västerås Simsällskap            56.18   
Cornelia Mikaelsdotter  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            57.76   
Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap            58.68   
10  Wilma Wennerberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            58.96   
11  Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap            1:00.97   
12  Nora Johansson  2001  Västerås Simsällskap            1:01.01   
13  Eva Sigurdsson  2001  Ösmo Simsällskap            1:01.36   
14  Moa Fransson  2001  Västerås Simsällskap            1:02.00   
15  Ida Claesson  2001  Västerås Simsällskap            1:02.32   
16  Moa Jacobsson  2001  Tyresö Simsällskap            1:03.35   
17  Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap            1:03.76   
18  Josefin Krafft  2002  Ösmo Simsällskap            1:03.86   
19  Frida Isestad  2001  Ösmo Simsällskap            1:04.57   
20  Moa Ljung  2001  Trosabygdens Simsällskap            1:04.75   
21  Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap            1:04.92   
22  Emelie Widhe  2001  SK Strängnäs Frisimmare            1:06.67   
23  Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap            1:07.29   
24  Jippa Angantyr  2001  Ösmo Simsällskap            1:07.95   
25  Josefin Kahlbom  2001  SK Strängnäs Frisimmare            1:09.40   
26  Angelica Blomberg  2002  Trosabygdens Simsällskap            1:10.50   
27  Hannah Zaalouk  2001  Södertälje Simsällskap            1:11.04   
28  Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap            1:12.94   
Ebba Rydberg  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
Paulina Häggman  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
Rebecka Arebratt  2002  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare            45.99   
Annika Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap            49.54   
Hilma Ramdén  2000  Södertälje Simsällskap            50.07   
Tina Huslid  2000  Södertälje Simsällskap            50.46   
Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap            51.80   
Sara Tillenius  2000  Södertälje Simsällskap            54.95   
Lovisa Sved  2000  SK Strängnäs Frisimmare            55.51   
Kristina Johnsson  2000  Ösmo Simsällskap            56.60   
Filippa Gustafsson  2000  Västerås Simsällskap            56.88   
10  Josefine Regard  2000  SK Strängnäs Frisimmare            57.32   
11  Ebba Bergqvist  2000  Västerås Simsällskap            58.48   
12  Lisa Nyberg  2000  Ösmo Simsällskap            59.02   
13  Ida Vizia  2000  Västerås Simsällskap            59.69   
14  Alice Thomasson  2000  Södertälje Simsällskap            1:01.97   
15  Jenny Sabel  2000  Västerås Simsällskap            1:02.28   
16  Johanna Sandahl  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            1:03.63   
17  Saga Skarin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            1:04.31   
My Törnblom  2000  Södertälje Simsällskap            DNS   
Hanna Bank  2000  SK Strängnäs Frisimmare            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare            39.24   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap            43.49   
Hanna Jacobsson  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            45.16   
Elin Jansmarker  1999  Södertälje Simsällskap            46.84   
Susanna Mehrstedt  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            47.00   
Clara Wadsten  1999  Trosabygdens Simsällskap            47.21   
Casandra Engback  1999  Ösmo Simsällskap            48.58   
Amanda Hyllbrandt  1999  SK Strängnäs Frisimmare            49.74   
Rebecca Mörtstrand  1999  Västerås Simsällskap            49.85   
10  Lenina Mariani-Lopez  1999  Södertälje Simsällskap            50.53   
11  Julia Johansson  1999  Västerås Simsällskap            50.55   
12  Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap            50.88   
13  Emelie Blomberg  1999  Trosabygdens Simsällskap            51.66   
14  Karin Emanuelsson  1999  Södertälje Simsällskap            51.78   
15  Sofie Eriksson  1999  Ösmo Simsällskap            52.19   
16  Camilla Dehlin  1999  Södertälje Simsällskap            52.26   
17  Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap            52.74   
18  Hannah van Bunningen  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            53.10   
19  Julia Axelsson  1999  Ösmo Simsällskap            53.20   
20  Ronja Källberg  1999  Västerås Simsällskap            53.37   
21  Pernilla Mikaelsdotter  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            53.44   
22  Amanda Blom  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            54.33   
23  Frida Nano  1999  Södertälje Simsällskap            54.68   
24  Sofia Sundqvist  1999  Västerås Simsällskap            54.82   
25  Anna Bäckdahl  1999  Trosabygdens Simsällskap            55.23   
26  Felicia Näsström  1999  Västerås Simsällskap            55.98   
27  Josefin Sehmi  1999  Södertälje Simsällskap            57.90   
28  Isabelle Larsson  1999  Västerås Simsällskap            1:00.47   
29  Mathilda Alm  1999  Ösmo Simsällskap            1:01.10   
30  Elina Berglund  1999  Södertälje Simsällskap            1:04.47   
                     
 
Gren 4, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap            38.61   
Pamela Beyermann  1998  SK Strängnäs Frisimmare            40.92   
Frida Byström  1998  Västerås Simsällskap            41.35   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare            41.88   
Carolina Andersson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb            43.75   
Amanda Fors  1998  SK Strängnäs Frisimmare            47.13   
Ida Hofvander  1998  Trosabygdens Simsällskap            47.84   
Ninni Abenius  1998  Stockholms Kappsimningsklubb            51.33   
Emelie Löfström  1998  Tyresö Simsällskap            51.53   
10  Johanna Wiklund  1998  Södertälje Simsällskap            52.37   
11  Anna Henriksson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb            54.28   
12  Magda Månsson-Höglund  1998  Västerås Simsällskap            59.60   
13  Julia Eriksson  1998  Västerås Simsällskap            1:09.47   
Natasha Sernbrandt  1998  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Persson  2001  Västerås Simsällskap            53.79   
Anton Mylläri  2001  Ösmo Simsällskap            54.32   
Sebastian Soume  2001  Södertälje Simsällskap            56.45   
Robert Hellberg  2001  Södertälje Simsällskap            57.72   
Edvin Berggren  2002  Västerås Simsällskap            1:00.93   
Nisse Gustavsson  2001  Södertälje Simsällskap            1:01.42   
Adam Sehmi  2001  Södertälje Simsällskap            1:02.00   
David Erovic  2001  Södertälje Simsällskap            1:03.49   
Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap            1:04.97   
10  Anton Broman  2001  Ösmo Simsällskap            1:06.15   
11  Elias Ternestedt  2001  Ösmo Simsällskap            1:07.84   
Alexander Lindvall  2003  SK Strängnäs Frisimmare            DSQ   
Leonard Lindvall  2001  SK Strängnäs Frisimmare            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap            47.04   
Ferenc Szabo  2000  Ösmo Simsällskap            50.92   
Sebastian Tufvesson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            52.32   
Emil Gunneriusson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            56.25   
Axel Hedblom  2000  Västerås Simsällskap            56.32   
Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap            56.50   
Tommy Quach  2000  SK Strängnäs Frisimmare            57.71   
Marcus Eriksson  2000  Ösmo Simsällskap            58.33   
Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap            1:00.50   
10  Oscar Andersson  2000  Södertälje Simsällskap            1:01.23   
Guillermo Illanes  2000  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Joakim Jansson  2000  Ösmo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Brandt  1999  Södertälje Simsällskap            43.44   
Olof Askling  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            48.14   
Philip Welin-Berger  1999  Södertälje Simsällskap            49.24   
Mattias Ljung  1999  Trosabygdens Simsällskap            51.68   
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap            53.56   
Oscar Norman  1999  Tyresö Simsällskap            55.52   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap            39.47   
Ludwig Hareskog  1998  Södertälje Simsällskap            42.94   
Farzam Ebrahimi  1998  Västerås Simsällskap            44.02   
Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap            44.16   
Sebastian Tellgren  1998  Södertälje Simsällskap            45.94   
Adrian Panahi  1998  Södertälje Simsällskap            48.88   
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap            52.91   
Fredric Wernqvist  1998  Södertälje Simsällskap            54.74   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Sundstrand  2001  Södertälje Simsällskap            50.60   
Erica Linde  2001  Södertälje Simsällskap            51.22   
Sofia Iversen  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            52.05   
Hanna Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            53.23   
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap            53.53   
Cornelia Mikaelsdotter  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            53.91   
Moa Fransson  2001  Västerås Simsällskap            54.18   
Eva Sigurdsson  2001  Ösmo Simsällskap            54.97   
Nora Johansson  2001  Västerås Simsällskap            58.26   
10  Ebba Rydberg  2001  Västerås Simsällskap            58.32   
11  Elin Kårehagen  2001  Trosabygdens Simsällskap            58.33   
12  Amanda Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            58.59   
13  Hannah Zaalouk  2001  Södertälje Simsällskap            58.66   
14  Josefin Krafft  2002  Ösmo Simsällskap            58.67   
15  Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap            59.14   
16  Wilma Wennerberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            59.15   
17  Paulina Häggman  2001  Västerås Simsällskap            59.82   
18  Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap            1:00.12   
19  Malin André  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            1:00.74   
20  Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap            1:01.17   
21  Ida Claesson  2001  Västerås Simsällskap            1:01.41   
22  Emma Claesson  2001  Västerås Simsällskap            1:02.84   
23  Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap            1:08.01   
24  Moa Ljung  2001  Trosabygdens Simsällskap            1:08.11   
25  Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap            1:08.52   
26  Angelica Blomberg  2002  Trosabygdens Simsällskap            1:10.42   
27  Ellen Wadsten  2002  Trosabygdens Simsällskap            1:12.70   
Josefin Kahlbom  2001  SK Strängnäs Frisimmare            DNS   
Cornelia Werneman  2001  Ösmo Simsällskap            DSQ   
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap            DSQ   
Jippa Angantyr  2001  Ösmo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilma Ramdén  2000  Södertälje Simsällskap            38.18   
Ebba Martin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            40.75   
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare            41.08   
Tina Huslid  2000  Södertälje Simsällskap            45.67   
Ebba Lindholm  2000  Mälarhöjdens Simsällskap            46.13   
Johanna Arebratt  2000  Södertälje Simsällskap            47.98   
Saga Skarin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            48.18   
Kristina Johnsson  2000  Ösmo Simsällskap            48.46   
Sara Tillenius  2000  Södertälje Simsällskap            48.60   
10  Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap            50.90   
11  Johanna Sandahl  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            54.34   
12  Filippa Gustafsson  2000  Västerås Simsällskap            55.16   
13  Ebba Bergqvist  2000  Västerås Simsällskap            56.16   
14  Lovisa Sved  2000  SK Strängnäs Frisimmare            57.53   
15  Hanna Bank  2000  SK Strängnäs Frisimmare            58.01   
16  Alice Thomasson  2000  Södertälje Simsällskap            58.23   
17  Lisa Nyberg  2000  Ösmo Simsällskap            58.47   
18  Jenny Sabel  2000  Västerås Simsällskap            1:06.76   
Josefine Regard  2000  SK Strängnäs Frisimmare            DNS   
Annika Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Hanna Reithner  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Ida Vizia  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
My Törnblom  2000  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare            39.35   
Alma Karlsson  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            39.45   
Casandra Engback  1999  Ösmo Simsällskap            39.86   
Susanna Mehrstedt  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            40.67   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap            41.10   
Frida Nano  1999  Södertälje Simsällskap            42.27   
Clara Wadsten  1999  Trosabygdens Simsällskap            42.99   
Elin Jansmarker  1999  Södertälje Simsällskap            43.20   
Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap            43.50   
10  Amanda Hyllbrandt  1999  SK Strängnäs Frisimmare            44.17   
11  Siri Selander  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            45.74   
12  Camilla Dehlin  1999  Södertälje Simsällskap            46.07   
13  Anna Bäckdahl  1999  Trosabygdens Simsällskap            46.39   
14  Felicia Näsström  1999  Västerås Simsällskap            47.69   
15  Karin Emanuelsson  1999  Södertälje Simsällskap            47.74   
16  Lenina Mariani-Lopez  1999  Södertälje Simsällskap            47.91   
17  Sofia Sundqvist  1999  Västerås Simsällskap            48.17   
18  Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap            48.47   
19  Sofia Näslund  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            48.62   
20  Josefin Sehmi  1999  Södertälje Simsällskap            48.66   
21  Ronja Källberg  1999  Västerås Simsällskap            48.67   
22  Emelie Blomberg  1999  Trosabygdens Simsällskap            49.19   
23  Julia Johansson  1999  Västerås Simsällskap            50.79   
24  Maj-Britt Galdo  1999  Mälarhöjdens Simsällskap            50.86   
25  Amanda Blom  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            52.58   
26  Isabelle Larsson  1999  Västerås Simsällskap            52.67   
27  Sofie Eriksson  1999  Ösmo Simsällskap            54.93   
28  Pernilla Mikaelsdotter  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            55.12   
29  Hannah van Bunningen  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            55.54   
30  Mathilda Alm  1999  Ösmo Simsällskap            56.89   
31  Julia Axelsson  1999  Ösmo Simsällskap            57.48   
32  Elina Berglund  1999  Södertälje Simsällskap            57.57   
33  Tova Svensson-Johannesson  1999  Mälarhöjdens Simsällskap            58.40   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare            35.69   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap            37.29   
Pamela Beyermann  1998  SK Strängnäs Frisimmare            38.53   
Amanda Fors  1998  SK Strängnäs Frisimmare            46.17   
Ida Hofvander  1998  Trosabygdens Simsällskap            46.25   
Johanna Wiklund  1998  Södertälje Simsällskap            49.75   
Sara Endam  1998  Mälarhöjdens Simsällskap            50.50   
Anna Henriksson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb            51.27   
Magda Månsson-Höglund  1998  Västerås Simsällskap            56.36   
10  Julia Eriksson  1998  Västerås Simsällskap            1:02.20   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap            45.73   
Anton Mylläri  2001  Ösmo Simsällskap            49.18   
Nisse Gustavsson  2001  Södertälje Simsällskap            52.40   
Charlie Isestad  2002  Ösmo Simsällskap            55.21   
Robert Hellberg  2001  Södertälje Simsällskap            57.60   
Sebastian Soume  2001  Södertälje Simsällskap            58.51   
Adam Sehmi  2001  Södertälje Simsällskap            59.34   
Leonard Lindvall  2001  SK Strängnäs Frisimmare            DNS   
David Erovic  2001  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap            37.94   
Guillermo Illanes  2000  Södertälje Simsällskap            45.94   
Sebastian Tufvesson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            50.33   
Emil Gunneriusson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            51.25   
Tommy Quach  2000  SK Strängnäs Frisimmare            51.36   
Axel Hedblom  2000  Västerås Simsällskap            52.17   
Oscar Andersson  2000  Södertälje Simsällskap            54.82   
Ferenc Szabo  2000  Ösmo Simsällskap            57.51   
Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap            59.61   
Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Brandt  1999  Södertälje Simsällskap            34.53   
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap            43.22   
Kalle Sandahl  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            43.99   
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap            44.93   
Mattias Ljung  1999  Trosabygdens Simsällskap            46.54   
Erik Ottosson  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            47.56   
Christoffer Hagström  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            48.50   
Oscar Norman  1999  Tyresö Simsällskap            50.46   
Philip Welin-Berger  1999  Södertälje Simsällskap            54.43   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap            35.50   
Farzam Ebrahimi  1998  Västerås Simsällskap            35.97   
Sebastian Tellgren  1998  Södertälje Simsällskap            39.46   
Ludwig Hareskog  1998  Södertälje Simsällskap            41.26   
Fredric Wernqvist  1998  Södertälje Simsällskap            41.50   
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap            42.90   
Adrian Panahi  1998  Södertälje Simsällskap            43.11   
Lukas Peterson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb            43.58   
Axel Gudehn  1998  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Wennerberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            22.91   
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap            23.95   
Hanna Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            25.16   
Eva Sigurdsson  2001  Ösmo Simsällskap            25.66   
Hannah Zaalouk  2001  Södertälje Simsällskap            26.25   
Sofia Iversen  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            26.51   
Josefin Kahlbom  2001  SK Strängnäs Frisimmare            DNS   
Amanda Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Angelica Blomberg  2002  Trosabygdens Simsällskap            DSQ   
Cornelia Mikaelsdotter  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Elin Kårehagen  2001  Trosabygdens Simsällskap            DSQ   
Moa Ljung  2001  Trosabygdens Simsällskap            DSQ   
Nora Johansson  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare            18.07   
Annika Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap            19.26   
Ebba Martin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            20.43   
Wilma Frisch  2000  Södertälje Simsällskap            21.81   
Saga Skarin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            22.05   
Kristina Johnsson  2000  Ösmo Simsällskap            22.66   
Josefine Regard  2000  SK Strängnäs Frisimmare            23.68   
Hanna Reithner  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            24.19   
Lisa Nyberg  2000  Ösmo Simsällskap            26.52   
10  Lovisa Sved  2000  SK Strängnäs Frisimmare            28.56   
11  Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap            29.25   
                     
 
Gren 8, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare            16.35   
Casandra Engback  1999  Ösmo Simsällskap            16.53   
Alma Karlsson  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            16.74   
Clara Wadsten  1999  Trosabygdens Simsällskap            17.34   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap            17.52   
Siri Selander  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            18.58   
Emelie Blomberg  1999  Trosabygdens Simsällskap            18.95   
Anna Bäckdahl  1999  Trosabygdens Simsällskap            19.04   
Amanda Hyllbrandt  1999  SK Strängnäs Frisimmare            19.39   
10  Rebecca Mörtstrand  1999  Västerås Simsällskap            20.04   
11  Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap            21.28   
12  Hanna Jacobsson  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            21.40   
13  Amanda Blom  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            22.45   
14  Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap            23.10   
15  Felicia Näsström  1999  Västerås Simsällskap            25.47   
16  Pernilla Mikaelsdotter  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            26.06   
17  Julia Axelsson  1999  Ösmo Simsällskap            28.12   
Hannah van Bunningen  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Sofia Näslund  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Tova Svensson-Johannesson  1999  Mälarhöjdens Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap            15.95   
Frida Byström  1998  Västerås Simsällskap            16.23   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare            16.59   
Pamela Beyermann  1998  SK Strängnäs Frisimmare            16.62   
Carolina Andersson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb            17.72   
Ninni Abenius  1998  Stockholms Kappsimningsklubb            18.31   
Amanda Fors  1998  SK Strängnäs Frisimmare            18.97   
Ida Hofvander  1998  Trosabygdens Simsällskap            19.63   
Anna Henriksson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Sara Endam  1998  Mälarhöjdens Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Mylläri  2001  Ösmo Simsällskap            21.54   
David Erovic  2001  Södertälje Simsällskap            21.87   
Sebastian Soume  2001  Södertälje Simsällskap            28.69   
Leonard Lindvall  2001  SK Strängnäs Frisimmare            DNS   
                     
 
Gren 9, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Tufvesson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            23.00   
Emil Gunneriusson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            26.41   
Tommy Quach  2000  SK Strängnäs Frisimmare            27.11   
Oscar Andersson  2000  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kalle Sandahl  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            18.55   
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap            19.31   
Oscar Norman  1999  Tyresö Simsällskap            21.76   
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap            22.06   
Erik Ottosson  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Olof Askling  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Philip Welin-Berger  1999  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Farzam Ebrahimi  1998  Västerås Simsällskap            16.44   
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap            16.48   
Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap            17.71   
Lukas Peterson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb            17.75   
Axel Gudehn  1998  Stockholms Kappsimningsklubb            20.13   
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap            21.31   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    54.95        1:58.74   
Nora Johansson  2001  Västerås Simsällskap    1:04.49        2:10.29   
Josefin Kahlbom  2001  SK Strängnäs Frisimmare            DNS   
Moa Ljung  2001  Trosabygdens Simsällskap            DNS   
Eva Sigurdsson  2001  Ösmo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hilma Ramdén  2000  Södertälje Simsällskap    39.09        1:25.73   
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare    40.89        1:26.00   
Ebba Martin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    42.89        1:34.07   
Ebba Lindholm  2000  Mälarhöjdens Simsällskap    48.04        1:38.13   
Annika Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap    48.22        1:44.35   
Tina Huslid  2000  Södertälje Simsällskap    51.24        1:45.90   
Sara Tillenius  2000  Södertälje Simsällskap    51.16        1:48.00   
Kristina Johnsson  2000  Ösmo Simsällskap    52.88        1:49.35   
Hanna Reithner  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    52.13        1:52.42   
Lovisa Sved  2000  SK Strängnäs Frisimmare            DNS   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    38.37        1:19.06   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    40.53        1:25.30   
Alma Karlsson  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    39.17        1:27.88   
Casandra Engback  1999  Ösmo Simsällskap    41.45        1:28.78   
Susanna Mehrstedt  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    41.50        1:29.39   
Elin Jansmarker  1999  Södertälje Simsällskap    41.57        1:30.41   
Clara Wadsten  1999  Trosabygdens Simsällskap    43.91        1:30.90   
Amanda Hyllbrandt  1999  SK Strängnäs Frisimmare    44.35        1:34.07   
Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap    46.01        1:34.95   
10  Frida Nano  1999  Södertälje Simsällskap    44.07        1:35.38   
11  Siri Selander  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    47.10        1:35.79   
12  Camilla Dehlin  1999  Södertälje Simsällskap    46.86        1:37.91   
13  Emelie Blomberg  1999  Trosabygdens Simsällskap    48.39        1:38.63   
14  Hanna Jacobsson  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    49.47        1:38.87   
15  Rebecca Mörtstrand  1999  Västerås Simsällskap    49.06        1:40.45   
16  Sofia Näslund  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    49.04        1:40.97   
17  Anna Bäckdahl  1999  Trosabygdens Simsällskap    48.40        1:41.07   
18  Lenina Mariani-Lopez  1999  Södertälje Simsällskap    47.47        1:41.21   
19  Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap    49.54        1:42.83   
20  Karin Emanuelsson  1999  Södertälje Simsällskap    47.36        1:43.78   
21  Felicia Näsström  1999  Västerås Simsällskap    52.16        1:44.86   
22  Josefin Sehmi  1999  Södertälje Simsällskap    50.48        1:48.45   
23  Pernilla Mikaelsdotter  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    55.86        1:52.50   
24  Julia Axelsson  1999  Ösmo Simsällskap    1:01.31        1:57.07   
Maj-Britt Galdo  1999  Mälarhöjdens Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Flickor, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    37.58        1:17.16   
Frida Byström  1998  Västerås Simsällskap    37.78        1:18.08   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    37.26        1:18.44   
Pamela Beyermann  1998  SK Strängnäs Frisimmare    37.46        1:20.98   
Carolina Andersson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    44.86        1:31.76   
Ninni Abenius  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    44.02        1:33.99   
Amanda Fors  1998  SK Strängnäs Frisimmare    45.33        1:34.91   
Ida Hofvander  1998  Trosabygdens Simsällskap    45.85        1:35.39   
Johanna Wiklund  1998  Södertälje Simsällskap    54.11        1:51.38   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Mylläri  2001  Ösmo Simsällskap    49.75        1:47.13   
Sebastian Soume  2001  Södertälje Simsällskap    1:03.27        2:02.60   
David Erovic  2001  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Björn Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap    38.59        1:24.15   
Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Brandt  1999  Södertälje Simsällskap    36.11        1:18.71   
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    45.75        1:33.03   
Kalle Sandahl  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    42.89        1:37.12   
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    48.30        1:39.52   
Olof Askling  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    49.06        1:40.90   
Oscar Norman  1999  Tyresö Simsällskap    51.25        1:49.75   
Philip Welin-Berger  1999  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Pojkar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    36.32        1:18.16   
Ludwig Hareskog  1998  Södertälje Simsällskap    40.50        1:24.14   
Farzam Ebrahimi  1998  Västerås Simsällskap    38.45        1:25.22   
Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    42.69        1:29.00   
Sebastian Tellgren  1998  Södertälje Simsällskap    42.80        1:29.71   
Axel Gudehn  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    43.64        1:30.93   
Adrian Panahi  1998  Södertälje Simsällskap    45.22        1:32.02   
Lukas Peterson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    42.38        1:32.69   
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    44.74        1:35.08   
10  Fredric Wernqvist  1998  Södertälje Simsällskap    45.60        1:39.91   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  02 oktober 2010 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  13:04