Kalender 2011

Vecka Datum Aktivitet Ort Kategori
1
2 10-16 januari Uppstart breddverksamheten Södertälje Alla
2 13-16 januari Reykjavik International Reykjavik, Island Stipendiater Bertils Minne
2 15-16 januari JDM Eriksdalsbadet Kvalade
3
4 30 januari Generalrepetition JSM Södertälje Tävlingssimmare som ej tävlar själva på JSM
5 31 januari – 6 februari Ingen verksamhet för bredden Södertälje Alla utom tävlingssimmare
5 3-6 februari JSM Södertälje Alla
kvalade tävlar
övriga jobbar
6 12-13 februari GP 2 Uppsala Kvalade
6 12-13 februari UGP 1 Stockholm Team, TÄ1, TÄ2, M1, M2
7 17 februari Tekniksim 4 Södertälje Alla
7 19 februari Tyresö Knatte Tyresö Team
7 20 februari Seriesim delt. 1 Täby Uttagna 96oy
8
9 28 februari – 6 mars Sportlov (Särskilt träningsschema) Södertälje Alla
10 12-13 mars Sollentuna Simfestival Sollentuna Team, TÄ1, TÄ2, M1, M2
11 16 mars Tekniksim 5 Södertälje Alla
11 18-20 mars Masters SM Södertälje Alla
Masterssimmare tävlar
övriga jobbar
12 26-27 mars GP 3 Stockholm Kvalade
12 26-27 mars UGP 2 Botkyrka TÄ1, TÄ2, M1, M2
13 30 mars SSS årsmöte Södertälje Alla
13 1 april Sponsorsim 2011 Södertälje Alla
14 9-10 april Järfälla Nationella Jacobsberg TÄ1, TÄ2, M1, M2
10 april Åkersberga Medley Cup Söra Team 96oy
15 12 april Tekniksim 6 Södertälje Alla
16 18-24 april Påsklov (Särskilt träningsschema) Södertälje Alla
16 18-24 april Lägervecka (exakta datum kommer med inbjudan) Annan ort Tävlingssimmare
17 29 april – 1 maj Ullbergstrofén Göteborg M1
17 30 april – 1 maj Simiadenläger Stockholm Uttagna Stockholms Simförbund
18 6-8 maj Rosenlundsbadet Sprint Jönköping TÄ1, TÄ2, M1, M2
18 7-8 maj Vårsimiaden försöy Södertälje Team, TÄ1, M1
18 7-8 maj GP final Borås Kvalade
19 15 maj Seriesim delt. 2 Väsby Uttagna
20 16-22 maj Avslut breddverksamheten Södertälje Alla
21 28-29 maj Vårsimiaden final Stockholm Finalister från försök 7-8 maj
22
23 11-12 juni DM/JDM Plats ej klar Kvalade
24 17-19 juni Masters SM (50m) Göteborg Masters
24 18-19 juni Eskilstuna Energi & Miljö Cup Eskilstuna Team
25 24-26 juni Midsommarledigt Alla
26 29 juni – 3 juli SM/JSM Halmstad Kvalade
26 1-3 juli NUSS Norrköping TÄ1, TÄ2, M1, M2
27
28
29 21-24 juli SUM-SIM Falun Kvalade
30-32 sommarledigt
33 16-20 augusti Uppstartsläger (exakta datum kommer med inbjudan) Annan ort Alla tävlingssimmare
34
35 29 augusti – 4 september Uppstart breddverksamheten Södertälje Alla
36 11 september Seriesim delt. 3 Jacobsberg Uttagna 97oy
37
38 19 september Tekniksim 1 Södertälje Alla
38 25 september Arne Borgs Minne Stockholm Team, TÄ1, TÄ2, M1, M2
39 1 oktober Sydpoolen Knatte Cup Södertälje Team
39 1 oktober Bertils Minne Södertälje TÄ1, TÄ2, M1, M2
39 2 oktober Södertälje Meet Södertälje Uttagna
40 9 oktober Seriesim final Stockholm Uttagna 97oy
41 15-16 oktober UGP 4 Stockholm TÄ1, TÄ2, M1, M2
42
43 25 oktober Tekniksim 2 Södertälje Alla
43 29-30 oktober Svenska Simspelen Väsby M1, M2
44 31 oktober – 6 november Höstlov Södertälje Alla
44 5-6 november DM Plats ej klar Kvalade
45 11-13 november Aquarapid International Stockholm Team, TÄ1, TÄ2
46 19-20 november SUM-SIM region Järfälla Team, TÄ1, TÄ2, M1, M2
47 23 november Tekniksim 3 Södertälje Alla
47 24-27 november SM Stockholm Kvalade
47 26-27 november Höstsimiaden Haninge Team, TÄ1
48
49 10 december KM Södertälje Alla
50 17-18 december SUM-SIM riksfinal Helsingborg Kvalade från region 19-20 november
51
52


Med reservation för eventuella fel och ändringar

Förklaringar:
M2 = Mästerskap Äldre
M1 = Mästerskap Yngre
TÄ2= Tävling Äldre
TÄ1 = Mästerskap Yngre
Team = Teamgrupperna
oä = och äldre
oy = och yngre

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

Följande HTML-taggar och attribut är tillåtna: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Familjelivet i Järna