Kalender 2012

Vecka Datum Aktivitet Ort Kategori
1 7-8 januari JDM Södertälje Kvalade
2
3 19-23 januari Reykjavik International Reykjavik (ISL) Stipendiater
4 26-29 januari JSM Väsby Kvalade
27-29 januari NUSS 14oä Örebro M-skap, T2
5 4-5 februari GP 2 Uppsala Kvalade
6 11-12 februari UGP 1 Stockholm M-skap, T2, T1, Team
7 16 februari Tekniksim 1 Södertälje Alla
18 februari Tyresö Knatte Tyresö Team
19 februari Seriesim omg. 1 Stockholm (Forsgrenska) Uttagna
8
9 27 februari – 4 mars Sportlov Alla
10 10-11 mars Sollentuna Simfestival Sollentuna M-skap, T2, Team
11 16-18 mars Masters SM Kristianstad Masters
12 21 mars Tekniksim 2 Södertälje Alla
24-25 mars GP 3 Stockholm Kvalade
24-25 mars UGP 2 Haninge M-skap, T2, T1, Team
13 31 mars – 1 april Kringelsim Södertälje M-skap, T2, T1, Team
14
15 5-15 april Påsklov Alla
8-15 april Läger Mallorca (ESP) T2
16 21-22 april GP 4 Stockholm Kvalade
17 24 april Tekniksim 3 Södertälje Alla
28-29 april Simiadenläger Uppsala Uttagna
18 5-6 maj Vårsimiaden försök Södertälje T1, Team
19 11-13 maj Rosenlundsbadet Sprint Jönköping T2
13 maj Seriesim omg. 2 Stockholm (Åkeshov) Uttagna
20 11-21 maj Läger Calella (ESP) M-skap
15-20 maj Läger Mataro (ESP) T1
18-20 maj Läger/tävling Kneipbyn, Gotland Team
21
22 2-3 juni Vårsimiaden final Södertälje Team
23 9-10 juni DM/JDM Stockholm Kvalade
24 16-17 juni UGP 3 Stockholm M-skap, T2, T1, Team
25
26 27 juni – 1 juli SM/JSM Norrköping Kvalade
27 5-8 juli Summergames Stockholm T1, Team
6-8 juli NUSS Linköping M-skap, T2
28
29 19-22 juli SUM-SIM Borås Kvalade
30
31
32
33 13 augusti Uppstart tävlingsgrupper Södertälje M-skap T2, T1 och team
34 25 augusti Kanalsimmet Södertälje Alla
18-19 augusti Utmaningen Hemligt M-skap T2, T1 och team
35 1 september Seriesim omg. 3 Haninge Uttagna
36 8-9 september Simkampen Åland Uttagna
37
38 17 september Tekniksim 1 Södertälje Alla
39 30 september Arne Borgs Minne Stockholm M-skap, T2, T1, Team
40 6 oktober Sydpoolen Knatte Cup Södertälje Team
6 oktober Live Life Cup Södertälje M-skap, T2, T1
7 oktober Södertälje Meet Södertälje M-skap
41 13 oktober SSS Cup Södertälje SPF
13-14 oktober World Cup Stockholm Kvalade
42
43 23 oktober Tekniksim 2 Södertälje Alla
26 oktober Aquarapid Stockholm M-skap, T2, T1, Team
44 29 oktober – 4 november Höstlov Södertälje Alla
3-4 november DM Järfälla Kvalade
45 10-11 november SUM-SIM region Södertälje Kvalade
46
47 21 november Tekniksim 3 Södertälje Alla
22-25 november SM Helsingborg Kvalade
24-25 november Höstsimiaden Södertälje T1, Team
48
49 8-9 december SUM-SIM riks Göteborg Kvalade
50 15 december KM Södertälje Alla
51
52


Med reservation för eventuella fel och ändringar

Förklaringar:
M-skap = Mästerskap
T2= Tävling Äldre
T1 = Tävling Yngre
T00-01, T02-03, Team = Teamgrupperna
oä = och äldre
oy = och yngre

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

Följande HTML-taggar och attribut är tillåtna: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Familjelivet i Järna